Острівні витяжки для кухні

– різновиди, особливості, фото

Островная вытяжка для кухни

Кожна господиня, проводячи на кухні достатньо часу, вимушена вдихати безліч різноманітних запахів. Інколи ця обставина негативно впливає не тільки на настрій, але й на самопочуття. Острівна витяжка дуже швидко та якісно вирішить проблему, створюючи в помешканні максимально комфортні умови для перебування на кухні під час приготування не тільки господині, а й усіх членів її родини. Такий сучасний острівний агрегат особливо необхідний в сучасних кухнях вітальнях та квартирах-студіях.

Ассортимент кухонных вытяжек так велик, что подходящую модель приходится выбирать по дизайну, способу крепления и даже по принципу работы

Асортимент кухонних витяжок такий великий, що відповідну модель приходиться вибирати за дизайном, способом кріплення і навіть за принципом роботи.

Необхідність встановлення

Роблячи дорогий ремонт на кухні, який включає в себе  перенесення стін, комунікацій, отримання дозволів на перепланування, а також безпосередньо оформлення стін, стелі, полу та придбання меблів, дуже хочеться зробити його максимально довготривалим. Для цього необхідно врахувати все функціональне навантаження, покладене на приміщення. Одною з основних вимог є присутність острівної витяжки. Це відноситься навіть до самим маленьких кухонь, так як приготування та зберігання продуктів супроводжується наявністю специфічних запахів, а приготування на газовій плиті – виділенням шкідливих парів, які утворюються в процесі горіння. Що вже говорити про велике приміщення, в якому люди не тільки їдять, але й проводять своє дозвілля. Крім перерахованих вище функціональних витрат, існує додаткова небезпека осідання жиру та кіптяви на поверхні стін, стель і на дорогих меблях, що дуже швидко приведе їх в непридатність. Цей факт є найвагомішим аргументом для придбання досить потужної якісної острівної витяжки, яка в прямому сенсі врятує ваш ремонт.

Вытяжка спасает от посторонних запахов, излишней влажности, гари и копоти

Витяжка врятовує від сторонніх запахів, надлишкової вологості, гарі та кіптяви.

Різновиди кухонних витяжок

В асортименті магазинів представлено велику кількість різноманітних кухонних витяжок, які мають найрізноманітніші форми, технічні характеристики та функціональні призначення.

  • Стандартні. Такі витяжки відрізняються способом кріплення. Вони можуть бути вмонтованими в основний меблевий гарнітур робочої зони з виводом в стіну, потолок або з автономною циркуляцією повітря. До стандартних кухонних витяжок також відносяться конструкції, прикріпленні до стіни, які діють за вищеописаними принципами.
  • Острівна. Острівні витяжки для кухні є останнім найкращим технічним винаходом приладдя для кухні.. Така модель зазвичай використовується при острівному плануванню та кріпиться на стелю безпосередньо над островом. Вона автономна по принципу дії і встановлюється в будь якій частині приміщення.

Основные разновидности кухонных вытяжек

                            Основні різновиди кухонних витяжок

Основні якості

Острівна витяжка має багато переваг, які значно полегшують проведення часу людей на кухні, максимально очищаючи повітря та позбавляючи від неприємних запахів.

  1. Дизайн. Витяжка для острова за різноманітністю асортименту займає перше місце серед всіх інших моделей витяжок. Фото даних предметів кухонної техніки у великій кількості можна розглянути на сайті. Ця конструкція має вертикально розташований повітропровід, завдяки чому її форма є строго горизонтальною. Вигини і нахили будуть заважати руху повітря, і фільтрація буде неякісною. В іншому  витяжки острівні можуть бути прямокутними та круглими, відповідними любому стилю та кольору, виготовляються з різних матеріалів. Самими поширеними є метали, скло, кераміка і твердий пластик.
  2. Управління. Кухонна витяжка для острова дуже легко керується в основному за допомогою електроніки, інколи дистанційно. Крім традиційного регулювання потужності приладу, можна встановлювати необхідну висоту, що дозволяє використовувати під час приготування кухонні предмети посуду різних розмірів. При обжарюванні риби чи цибулі, мінімальна висота робочої острівної витяжки практично виключає розповсюдження запахів дальше, чим на один метр від плити. Дуже зручною та економічною буде встановлена підсвітка. Вона забезпечить відмінне освітлення безпосередньо над плитою в будь який час доби в достатній кількості, не заважаючи оточенню та економлячи електроенергію, призначену для повного освітлення. Зручною новацією також є таймер, запрограмований на певний час з метою провітрювання помешкання. Наявність великої кількості функцій робить острівну витяжку розумною помічницею господині для створення максимального комфорту під час роботи.
  3. Універсальне очищенняОстрівна витяжка є потужним агрегатом, який дозволяє забезпечити очищення повітря не тільки в приміщенні кухні, а й у прилеглих кімнатах, а інколи і в цілій квартирі. Наприклад, модель двосторонньої острівної витяжки, що складається з двох з'єднаних конструкцій, подвоює потужність та дозволяє охопити досить великий простір.

Следует отметить, что островные вытяжки представлены в огромном выборе дизайнерских решений, в отличие от других разновидностей

Слід зазначити, що острівні витяжки представлені у великому виборі дизайнерских рішень на відміну від інших різновидів

Островная вытяжка для кухни в классическом стиле

Головні недоліки

Існує багато незаперечних переваг наявності на кухонному просторі витяжки. Острівні її моделі також мають і недоліки.

  1. Невелика площа. Острівна витяжка переважно розташовується на достатньо просторій кухні. Це може бути суміщений варіант кухні і вітальні, студії в однокімнатній квартирі чи просто кухонному майданчику великих розмірів. В маленькій кухні немає необхідності встановлювати витяжку такої потужності, достатньо буде зупинитися на більш спрощених моделях, вибір яких дуже великий. А сама конструкція витяжки буде  массивна для невеликого приміщення та візуально його зменшить.
  2. Шум. В робочому стані кругла витяжка для кухні, розташована над островом, спричиняє досить великий звук. Для того щоб відчувати себе комфортно, знаходячись в кухні під час роботи витяжки, необхідно під час покупки проконсультуватися зі спеціалістом. Вибір моделі повинен залежати від розмірів площі, тому як сильні острівні витяжки з потужним двигуном в невеликому просторі зроблять перебування на кухні нестерпним.
  3. Ціна. Цінова політика кухонних витяжок такого класу достатньо висока.  Але зараз мова йде про людей, які можуть дозволити собі зробити ремонт в квартирі з великою кухнею, або поєднувати кухню з вітальною, що саме по собі є недешевим процесом. Тому не треба економити на якості витяжки та віддати перевагу саме острівному варіанту, який дозволить зробити приміщення свіжим та комфортним для тривалого часу домочадців і їх гостей.

Совсем дешевых кухонных вытяжек островного типа просто не найти, но разбег между отдельными моделями может превышать 100 тыс. рублей

 

Цилиндрическая вытяжка для кухонного острова

Поради спеціалістів

Перед тим як купувати острівну кухонну витяжку, треба визначитися з місцем розташування варильної поверхні та ділянкою стелі, на якій буде монтуватися витяжка. Переконливо рекомендується надати цю роботу досвіченим спеціалістам, так як самий монтаж не складний, а місце функціонування даного пристрою потребує наявності досвіду при підготовці до початку процесу.  Особливо це стосується відвідної витяжки, до якої потрібен доступ до вентиляційного каналу через отвори в стелі. Рециркуляційна модель дозволяє провести очищення повітря за допомогою вугільних фільтрів, які повинні періодично змінюватися.

Для эффективной работы вытяжки необходимо учитывать её размеры и высоту подвескиДля ефективної роботи витяжки необхідно враховувати її розміри і висоту підвіски.

Також треба звернути увагу на ступінь потужності та рівень шуму. З приводу цих параметрів можна проконсультуватися з продавцем, назвавши йому розміри площі приміщення. Якщо воно велике, необхідно придбати острівну модель на дистанційному управлінні. Вона буде коштувати не на багато дорожче, але з лишком окупить своєю практичністю надлишкові витрати. Господині не знадобиться кожного разу бігати до плити, щоб підняти чи опустити витяжку, а також відрегулювати світло. з самого дальнього кутка вітальні можна буде включити підсвітку чи просто провітрити приміщення.

Також не треба забувати про те, що витяжка повинна поєднуватися за стилем з інтер'єром всієї кухні. Біла глянцева модель з кришталевими освітлювальними приладами, інкрустована золотом чи платиною, прекрасно доповнить своєю елегантністю класичний стиль. у напрямку модерн буде доречно виглядати кругла чи овальна витяжка, виконана в яскравих кольорах. Стиль хай-тек вигідно підкреслить металева чи скляна модель у вигляді космічної ракети, або літаючої тарілки. Різноманітні клітини, горошок, орнамент та інші етнічні декоративні елементи на витяжці будуть гармонічно поєднуватися з стилем кантрі. Екостиль засяє від достатку на цій конструкції різноманітних лисків, квітів та комах. Морський інтер'єр прикрасять декоративні елементи у вигляді канатів, рибальських сіток, морських мешканців та інших, зображень на витяжці. Таким чином, напрошується висновок про те, що кухонна витяжка для острова є не тільки необхідним функціональним компонуючим елементом побутової техніки, але й прекрасною декоративною прикрасою усієї кухні.

Подбирая вытяжку помните, что она будет не простым дополнением, а станет центром всей вашей кухни

Підбираючи витяжку пам'ятайте, що вона буде не простим додатком, а стане центром усієї вашої кухні

Островная вытяжка и встроенная варочная поверхность

І оствннє, на що треба звернути увагу при виборі витяжки, – це фірма. Відомі марки дорожать своєю репутацією, тому їхні вироби є найбільш надійними. Доречно буде вибрати витяжку для острова і всю побутову кухонну техніку у одного виробника. Тоді в разі необхідності можна буде звернутися в єдиний сервісний центр.

Облаштування свого помешкання якісною технікою буде надійною гарантією відмінного проведення часу в колі рідних та друзів, а також забезпечить новизну та свіжість ремонту на довго. Турботливий господар зможе не тільки продемонструвати свій вишуканий смак, освіченість у всіх модних тенденціях часу та  прискореному розвитку технічного прогресу на прикладі розумної витяжки, але й незвичайну любов до свого дому і дорогих йому людей.